شانه دوربین باردار گلوله فرزند اسلحه

شانه: دوربین باردار گلوله فرزند اسلحه اخبار حوادث روزنامه حوادث حوادث روز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیش فروش سکه یک ماهه بدلیل محدودیت در ضرب متوقف شد

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی می گوید، پیش فروش سکه در سررسید یک ماه به علت محدودیت این بانک در ضرب آن متوقف شده است است ولی پیش فروش ها در سررسید های سه ماه تا

پیش فروش سکه یک ماهه بدلیل محدودیت در ضرب متوقف شد

پیش فروش سکه یک ماهه بدلیل محدودیت در ضرب متوقف شد

عبارات مهم : بازار

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی می گوید، پیش فروش سکه در سررسید یک ماه به علت محدودیت این بانک در ضرب آن متوقف شده است است ولی پیش فروش ها در سررسید های سه ماه تا 2 ساله در بانک ملی انجام می شود.

به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، مسعود رحیمی در ارزیابی این بانک در آینده بازار سکه بعد از اجرای طرح پیش فروش سکه اظهار داشت: با ورود تدریجی و متناسب سکه های پیش فروش شده است به بازار از یک ماه آینده و ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضای سکه، نیازهای موجود تامین شده است و قیمت ها نیز کنترل و متعادل خواهد شد.

وی افزود: بانک مرکزی از ماه های نهایی سال قبل به منظور مدیریت نقدینگی و تنظیم بازار ارز به صورت کلی و خاصه ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای سکه بهار آزادی در کشور، اقدام هایی از جمله برگزاری حراج سکه طلا از طریق بانک کارگشایی و متعاقب آن ارائه طرح پیش فروش سکه بهار آزادی با سررسیدهای زمانی متفاوت را انجام داد.

پیش فروش سکه یک ماهه بدلیل محدودیت در ضرب متوقف شد

رحیمی ادامه داد: از ابتدای برگزاری حراج سکه در بانک کارگشایی تا تاریخ 20 فروردین ماه امسال، در مجموع تعداد 260 هزار سکه تمام بهار آزادی و 225 هزار سکه نیم بهار آزادی در بازار عرضه شد.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با بیان اینکه در ادامه و بعد از اجرای طرح پیش فروش سکه، با توجه به استقبال مردم از طرح، برگزاری جلسات حراج سکه متوقف شد، گفت: پیش فروش سکه در ابتدا با سررسیدهای شش ماه و یکساله شروع و در ادامه با توجه به تقاضای موجود در بازار، پیش فروش با سررسیدهای نزدیکتر از جمله یک ماه، سه ماه، 9 ماه و همچنین سررسیدهای طولانی تر یک ساله، هجده ماه و 2 ساله نیز در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی می گوید، پیش فروش سکه در سررسید یک ماه به علت محدودیت این بانک در ضرب آن متوقف شده است است ولی پیش فروش ها در سررسید های سه ماه تا

رحیمی اضافه کرد: انتظار می رود با ورود تدریجی و متناسب سکه های پیش فروش شده است به بازار ضمن تامین سکه های مورد نیاز مردم، از طریق ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا، قیمت ها نیز کنترل و متعادل شود.

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با اشاره به توقف طرح پیش فروش یک ماه تصریح کرد: یکی از مباحث مهمی که در اجرای طرح پیش فروش سکه مطرح شده، برنامه ریزی جهت تولید سکه های پیش فروش شده است با توجه به سررسیدهای متفاوت هست؛ در این خصوص با توجه به شهرت سکه های تولیدی بانک مرکزی و اعتماد مردم به آن، حفظ کیفیت کار از لحاظ عیار دقیق، خلوص اوج و ضرب از یکسو و ایفای دقیق تعهدات ناشی از پیش فروش از سوی دیگر؛ بااهمیت ترین دغدغه و خط قرمز بانک مرکزی در تولید و توزیع سکه است.

وی اظهار داشت: بر این مبنا با توجه به استقبالی که از پیش فروش با موعد یک ماه شده است است و محدودیت های خطوط تولید سکه طلا در ضرابخانه، پیش فروش با سررسید یکماه متوقف شد.

رحیمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ذخائر ارزی بانک مرکزی شرایط بسیار مناسبی دارد، بویژه اینکه بعد از اجرای برجام نیز وقت مناسبی جهت تامین بیش از پیش طلا و زیاد کردن ذخایر فراهم آمد. بر این اساس مسئله خاصی جهت تامین طلای مورد نیاز بازار وجود نخواهد داشت. در عین حال امکان بازبینی در سررسیدهای موجود جهت مقاطع متفاوت زمانی، بر اساس میزان سکه پیش فروش شده است و ظرفیت و امکانات تولیدی در آینده نیز وجود خواهد داشت.

پیش فروش سکه یک ماهه بدلیل محدودیت در ضرب متوقف شد

به گزارش ایرنا، پیش فروش سکه تمام در سررسید سه ماه یک میلیون و 540 هزار تومان، 6 ماه یک میلیون و 475 هزار تومان، 9 ماه یک میلیون و 410 هزار تومان و یک ساله یک میلیون و 350 هزار تومان در شعب بانک ملی کشور عزیزمان ایران انجام می شود؛ قیمت سکه جهت سررسید 18 ماه یک میلیون و 245 هزار تومان و سررسید 2 ساله یک میلیون و 160 هزار تومان تعیین شده است هست.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | میلیون | سررسید | اجرای طرح | بانک مرکزی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz